2019’dan beri DijitalHarf uzmanlı ile hazırlanan NewTech dergisi, 200. sayısını 2020 yılı Eylül ayında kutladı. Her sayıda olduğu gibi dopdolu bir içerikle okurlarının karşısına çıkan ve bir Etna Medya yayını olan NewTech’in içerikleri, DijitalHarf’in teknoloji alanında uzman editoryal ekibi tarafından hazırlanıyor.

“Son 20 Seneye Damga Vuran 200 İkonik Kişi, Ürün ve Olay” konusunu kapağına taşıyan Newtech’in Eylül özel sayısı, dijital dergiliklerde indirme rekorları kırarak yoğun ilgi gördü.

NewTech, tüketici elektroniği kategorisinde Türkiye’nin en çok satan basılı dergisi durumunda.

Newtech’in 2001 yalından bu yana her türlü ekonomik ve sosyal krize rağmen aralıksız 200 aydır yayın hayatında olduğunu belirten Etna Medya CEO’su Bahattin Apak, “Newtech’in 200’üncü sayısının sadece Etna Medya için değil, son 20 yıldır büyük krizlerle boğuşan bilişim sektörü ve bilişim medyası açısından da çok önemli ve moral verici bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 20 yıldır sadece sektörü yakından takip ederek bilgi ihtiyacını karşılamadık, aynı zamanda yaptığımız dosya konularıyla sektördeki dinamikleri harekete geçirmeyi de hedefledik. Bu süre içinde hatalar yapmış olabiliriz ama evrensel yayıncılık ilkelerinin izinde ahlak çizgisinden hiç sapmadık” dedi.

DijitalHarf Ajans Başkanı ve NewTech Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Verdi ise, “Yaklaşık 20 yıldır yayın hayatını sürdüren NewTech’in 200. sayısına, kapsamlı içerik yönetimimiz ile birlikte ulaşması ekibimiz adına büyük bir onur. İnovasyon, fütürizm, en yeni trendler ve internet dünyasına dair esaslı bir rehber misyonu üstlenen saygın dergi; basılı formatta D&R, Remzi Kitapevi gibi saygın perakende mağazalarının yanı sıra Turkcell Dergilik, Vodafone dMags gibi dijital ortamlar üzerinden de satın alınabiliyor” dedi.